Soustředění v Bulharsku

01.09.2023

Je nám radostí Vás informovat, že havířovské akrobatické gymnastky se v termínu od 31.07.2023 do 06.08.2023 zúčastnily evropského tréninkového kempu v akrobatické gymnastice v Bulharsku. ACRO CAMP pořádala Bulharská gymnastická federace v přímořském sportovním areálu ve městě Kranevo. Campu se zúčastnilo kromě našich akrobatek také 95 sportovců z deseti států Evropy.

Pro ženskou trojici Anna & Bára & Nikol, to byla cenná zkušenost, díky které měly děvčata možnost zažít jiný způsob tréninku a mohly si vyzkoušet nové tréninkové metody. Během šesti dnů gymnastky absolvovaly v plném nasazení dvoufázové tréninky a další workshopy, které vedli špičkoví trenéři.Děvčata zvládla nejen náročnost tréninků, ale i deseti jazyčnou bariéru. O zástupkyně z řad českých akrobatek se staral trenér Yury Golyak z Ukrajiny. O taneční průpravu, balet a choreografickou průpravu gymnastek se staraly Ana Matyskyna z Německa a Galyna Kovalchuk z Ukrajiny.

Tímto děkujeme AcroCamp za pozvání i organizaci, České gymnastické federaci za podporu, zabezpečení ubytování v krásném sportovním areálu i další servis, který našim gymnastkám usnadnil a zpříjemnil pobyt v Bulharsku. Rovněž děkujeme oddílu akrobatické gymnastiky TJ Bohemians Praha za přátelskou spolupráci nejen na AcroCampu.